بازارهای مالی 1401/5/3

  934 (5/5)  

Your page rank:

با دید تئوری و تکنیکالی اکسپرت ها می توانند معامله انجام دهند. مسئله اساسی در رابطه با ربات های معامله گر این است که چگونه و برای چه چیزی از آن ها استفاده شود تا به صحیح ترین شکل ممکن معامله کنند. اکسپرت ها یا

بازارهای مالی 1401/5/3

به گزارش پایگاه خبری فارکس اکشن: کتاب «مقررات اتحادیه اروپا پیرامون بازارهای مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری» توسط کارگزاری مفید منتشر شد. هدف از ترجمه و تولید این کتاب توسط کارگزاری مفید، بررسی دو چهارچوب مهم قانونی در بازار‌سرمایه  اتحادیه اروپا و آشنایی و بهره‌برداری فعالان و مسئولان اقتصادی و بازار‌سرمایه ایران از این تجربه بین‌المللی بوده است.

کتاب «مقررات اتحادیه اروپا پیرامون بازارهای مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری» ترجمه دو دستورالعمل مهم بازار سرمایه در اتحادیه اروپا به نام‌های MiFID و UCITS است. MiFID چارچوبی قانونی برای بازارهای اوراق بهادار بوده که به منظور ایجاد بازاری واحد و برابر در سراسر اتحادیه اروپا تنظیم شده است. چارچوب UCITS نیز با هدف سهولت ارائه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تشکیل یک نظام هماهنگ برای مدیریت و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در اتحادیه اروپا ایجاد شد.

دستورالعمل بازارهای ابزارهای مالی «Markets in Financial Instruments Directive» که اختصارا «MiFID» خوانده می‌شود، اولین بار در سال ۲۰۰۴ توسط اتحادیه اروپا در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و ایجاد یک بازار سرمایه‌گذاری مشترک با قوانین مشابه و همسان در کشورهای مختلف بیان شد. این دستورالعمل محدوده وسیعی از فعالیت‌های بازار سرمایه از قبیل معامله‌گری، بازارگردانی، فعالیت‌های مختلف تأمین سرمایه‌ها و کارگزاری‌ها را مخاطب قرار می‌دهد و تمامی شرکت‌های مشمول در اتحادیه اروپا قانونا ملزم به پیروی از آن هستند. این دستورالعمل همچنین ابزارهای مالی متنوعی از جمله انواع اوراق، سهام، اوراق مشتقه و غیره را تحت پوشش قرار می‌دهد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری اوراق بهادار قابل انتقال یا «Undertakings Collective Investment in Transferable Securities» که به طور مخفف «UCITS» خوانده می‌شود دستورالعملی در خصوص «صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که نسخه اولیه آن در سال 1985 توسط اتحادیه اروپا ارائه شد. هدف از تنظیم این دستورالعمل ایجاد یک سیستم استاندارد در محدوده کشورهای اتحادیه اروپا جهت مدیریت و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران بوده است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک جهت اخذ استاندارد «UCITS» مجبور به طی مراحل پیچیده و سخت قانونی هستند به همین دلیل چنین صندوق‌هایی در نظر سرمایه‌گذاران به عنوان صندوق‌های با کیفیت بالا، شفاف، و قابل اعتماد شناخته می‌شوند و آنان را ترغیب می‌کنند تا با آرامش خاطر بیشتری در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند. همچنین، این دستورالعمل در زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌تواند بسیار کارآمد و مؤثر واقع شود.

آخرین اخبار:

عنوان خبر: بازارهای مالی 1401/5/3
این گزارش خبری توسط تیم خبرگزاری فارکس اکشن گردآوری و در شماره منحصربفرد در آرشیو حقوقی این مجموعه ثبت شد.

فهرست مطالب:

تبلیغات منتخب :

فهرست مطالب: